تبلیغات
کبوتر کرج - نکات مهم در طراحی وب سایت
 
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

   

نکات مهم در طراحی وب سایت
سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 ساعت 09:32 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست محمد ترابی | ( نظرات )
نکات با اهمیت در طراحی وبسایت

خرید کریو
در دسترس بودن وب سایت به این مفهوم است که اطلاعات موجود در آن، برای طیف وسیع ای از کاربرانی که از تکنولوژی های مختلف ی مصرف می کنند، قابل مشاهده و قابل مصرف باشد.
اما آیا به نظر شما اگر تنها طراحی سایت از نظر ظاهری جالب باشد می تواند نظر کاربران را به خود جلب نماید ؟ مطمئناً سایتی که کاربران نتوانند از آن به خوب ی استفاده کنند کارایی مناسبی نداشته باشد بر آنها تأثیر بد داشته باشد، نمی تواند باعث بازگشت بازدیدکنندگان به وبسایت شود.
در این مقاله 6 راه حل برای اصلاح دسترسی پذیری در طراحی وب سایت را برای شما بازگو خواهیم کرد:
1. در طراحی سایت لینک ها را به صورت آشکار و معین قرار دهید تا به راحتی دیده شوند.برای این کار می توانید از وسائل های ویرایشی در متن مانند مصرف از آندلاین(زیرخط دار کردن کلمات)، بلد (Bold) کردن آنها .. مصرف بکنید . این کار باعث می شود لینک شما در متن معین و واضح باشد تا کاربران به راحتی بر روی آن کلیک کنند.
2. لایه های سایت را طوری طراحی بکنید که مسیر یابی دسترسی به تمام نقاط آن آسان باشد و کاربران بتوانند اطلاعات را به راحتی پیدا کنند.در طراحی وبسایت خود، برگه های مسیر یابی (Navigation Tabs) را به حداقل برسانید اطلاعات را با تعداد کمی کلیک نسبت به صفحه اصلی وب سایت قرار دهید.
3. محتوای سایت را با فرمت های مختلف قرار دهید.تمام افراد مایل به دیدن یک فیلم جالب ی 10 دقیقه ای نسیتند و تمام کاربران هم مایل به خواندن متن های بلند نیستند. به کاربران این اجازه را بدهید تا خودشان روش تعلت با محتوای سایت شما را گزینش کنند.
4. یکی از نکات با اهمیت در طراحی وبسایت عکـس هایی است که در سایت خود قرار می دهید.قطعا عکس های را تگ گذاری بکنید . چنانچه عکس های موجود در وب سایت شما به صورت مناسب بارگذاری نشوند، کاربران فرض را بر این می گذارند که وب وبسایت شما دارای مسائل زیاد است در واقع خراب است. در تصاویر خود از alt tag ها مصرف بکنید تا اگر عکس ی به هر به درستی بارگذاری نشد، کاربران بتوانند از جزییات عکس زیبا مطلع شوند و متوجه شوند که چه عکسی و در چه موردی است.Alt tag ها، به متنی می گویند که برای توصیف عکس های نوشته می شود که اگر عکس به هر دلیل ی به نمایش در نیامد، کاربران بتوانند از جزئیات عکـس متوجه شوند بدانند که عکس جالب در باره چه چیزی است.
5. سرعت بارگذاری وب سایت خود را بی آزمایید.برای این کار می توانید از سرویس گـوگل https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights مصرف بکنید . این سرویس بعد از تحلیل ارزیابی URL وبسایت شما، توصیه هایی برای افزایش سرعت بارگذاری سایت به شما ارائه می دهد. سرعت در طراحی سایت یکی از مؤلفه های موتورهای جستجو برای افزایش رنکینگ وبسایت است .
6. فایل های داخل وبسایت را فشرده بکنید زیرا که فایل های پر اندازه سرعت وب سایت را پایین می آورند باعث از دست دادن بازدیدکنندگان سایت می شود.
این چند نکته آسان به شما یاری می نماید تا طراحی سایت خود را اصلاح بخشید نظر بازدیدکنندگان را به آن جلب بکنید .

نکات با اهمیت در طراحی سایت

چطور ترافیک سایت خود را افزایش دهیم؟ این سؤالی است که بسیاری از کسب کارها از متخصصان طراحی سایت می پرسند. در اصل، افزایش ترافیک وب سایت بسیار با اهمیت است ، ولی نکته با اهمیت تر آن است که وب سایتی طراحی بکنید که بازدیدکنندگان را در صفحات سایت شما بیشتر نگه دارد.در این مقاله قصد داریم که نکات مهمی در طراحی سایت را به شما راهنمای دهیم که باعث می شود وبسایت شما جذاب تر به نظر برسد. پس نه فقط بسیاری از افراد را جذب خواهد کرد، بلکه آن ها را تشویق می نماید که زمان را در صفحات وب وبسایت شما طی کنند.


1) انتخاب صحیح رنگ ها

وقت انتخاب رنگ ها بسیار دقت بکنید . چنانچه می خواهید لوگوی مجموعه را در سایت قرار دهید، رنگ هایی را انتخاب بکنید که با آن ها همخوانی داشته باشد. از انتخاب رنگ های جیغ یا بیش از میزان کمرنگ پرهیز بکنید . در طراحی وب سایت خود، چند رنگی که مکمل یکدیگر هستند را انتخاب کرده از آن ها استفاده نمایید هرگز رنگ صفحات مختلف را تغییر ندهید.رایج ترین طرح های رنگی عبارتند از:


زرد، قرمز سفید

آبی و سفید

قرمز، خاکستری و سفید

آبی، نارنجی سفید

زرد، خاکستری و سفید


همواره سعی بکنید در طراحی وبسایت خود، رنگ هایی را انتخاب بکنید که مطلوب بازدیدکنندگان باشد و آن ها را جذب نماید .

2) پشت زمینه صفحه

ترکیب رنگ های داخل وب سایت را طوری گزینش بکنید که بازدیدکنندگان بتوانند متن های داخل وبسایت را به راحتی بخوانند. از خوانا بودن لینک های داخل صفحه مطمئن باشید، چه قبل از بازدید آن ها چه بعد از آن. معمولا در طراحی وبسایت ها، رنگ پیش فرض از قبل تعیین شده لینک ها، آبی (قبل از بازدید)، بنفش (بعد از بازدید) است ؛ سعی بکنید که این رنگ ها را تغییر ندهید. اگر رنگ پشت زمینه تیره است، رنگ متون را روشن، و اگر رنگ پشت زمینه روشن است متون را تیره رنگ گزینش بکنید تا به راحتی خوانده شود.


3) لود شدن صفحه

چنانچه وب سایت شما زمانی بیش از یک دقیقه طول بکشد تا لود شود و محتوای ارزشمند ی، پشت این زمان ارزشمند پنهان نباشد، قطعا ً بازدیدکنندگان از سایت شما خارج شده و دیگر به آن باز نخواهند گشت. از گرافیک های بسیار سنگین، مثل مصرف بیش از میزان از فلش در طراحی سایت خود بپرهیزید، زیرا عناصری از این قبیل باعث افزایش زمان لود شدن صفحه می شود. وب سایت بهتر ، باید برای لود شدن صفحات خود، کمترین زمان ممکن را اختیار نماید .


4) سایز مناسب صفحه

صفحات وب وب سایت با پیکسل اندازه گیری می شوند. در واقع پیکسل، واحد اندازه گیری صفحه است . انتخاب اندازه صفحات کاملاً به شما بستگی دارد، اما چند مؤلفه با اهمیت در انتخاب آن ارزش دارد. اول این که سایت را در ابعادی طراحی بکنید که بهتر مناسب تر به تصویر کشیده شده و محتوای شما را برای بازدیدکنندگان به خوب ی به نمایش درآورد. دوم اینکه ابعادی را برای طراحی سایت انتخاب بکنید که در هر دستگاهی با هر ابعادی از صفحه نمایش، مناسب به نمایش در آید. مثل گوشی های هوشمند تبلت ها که امروزه بسیار رایج شده اند.


5) لوگو

برای این که وب وب سایت شما آسان تر شناسایی شود، لوگوی آسان ای را طراحی بکنید . یک نوار مسیریابی در هد بالایی وبسایت قرار داده و یک صفحه "در مورد ما" نیز طراحی بکنید که منحصر به شخص بودن وب وب سایت شما را توصیف نماید . این نکته در طراحی سایت بر روی بازدیدکنندگان شما تأثیر گذاشته باعث می شود تا آنها وب وب سایت شما را به یاد داشته باشند.


6) گرافیک

شما باید در طراحی مناسب صفحات خود بسیار دقت بکنید و طرحی را انتخاب بکنید که بازدیدکنندگان را از کسب کار شما آگاه نماید در مورد زمینه کاریتان به آن ها توضیح دهد. طراحی وبسایت مناسب که با بازدیدکنندگان به بهتر ی رابطه برقرار می نماید ، می تواند سبب افزایش ترافیک وبسایت شما گردد. با رعایت نکات بالا در طراحی وب سایت می توانید مشکلات seo سایت ترافیک وب سایت را برطرف بکنید و شاهد نتایج مثبت آن باشید. این مسائل نکاتی هستند که در چند سال قدیم مشاهده شده که بسیاری از کاربران اینترنت بازدیدکنندگان وب سایت در طراحی سایت، به آن ها ارزش می دهند. پس باید سایت خود را برای بازدیدکنندگان بازار هدفتان طراحی بکنید تا رضایت آن ها را جلب کرده کسب و کار خود را معتبر سازید.می توانید دیدگاه خود را بنویسید
How does Achilles tendonitis occur? پنجشنبه 16 شهریور 1396 04:33 ق.ظ
Hi I am so excited I found your site, I really found you by accident, while I was browsing on Yahoo
for something else, Regardless I am here now and would
just like to say cheers for a tremendous post and a all round enjoyable blog (I also love
the theme/design), I don’t have time to browse it all
at the moment but I have saved it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be back to read more, Please do keep up the excellent b.
Foot Problems شنبه 14 مرداد 1396 01:32 ق.ظ
Hi, its fastidious paragraph about media print, we all know media is a fantastic source of information.
How can you get taller in a week? دوشنبه 9 مرداد 1396 10:02 ق.ظ
Thanks for the auspicious writeup. It in reality was once a amusement
account it. Glance complex to far added agreeable from you!
By the way, how can we communicate?
Louanne جمعه 16 تیر 1396 07:23 ب.ظ
That is really interesting, You're an overly skilled blogger.
I have joined your rss feed and sit up for in quest of more of your great post.
Additionally, I have shared your website in my
social networks
std testing at home دوشنبه 5 تیر 1396 02:28 ق.ظ
بسیار قلب از خود نوشتن در حالی
که صدایی مناسب ابتدا آیا واقعا حل و فصل کاملا با من پس از برخی از زمان.
جایی در سراسر جملات شما موفق به من مؤمن متاسفانه
تنها برای بسیار در حالی که کوتاه.
من این کردم مشکل خود را با فراز در منطق و شما ممکن است را سادگی به کمک پر کسانی که
معافیت. در صورتی که شما در واقع که می توانید انجام من می مطمئنا بود تحت تاثیر قرار داد.
std testing centers پنجشنبه 25 خرداد 1396 07:12 ب.ظ
ریشه از خود نوشتن در حالی که صدایی مناسب در آیا
واقعا نشستن بسیار خوب با من پس از برخی از زمان.
جایی در سراسر جملات شما قادر به من مؤمن اما تنها
برای کوتاه در حالی که. من با این حال کردم مشکل
خود را با فراز در مفروضات و یک خواهد را سادگی به کمک پر همه
کسانی شکاف. که شما در واقع که می
توانید انجام من خواهد بدون شک بود تحت
تاثیر قرار داد.
BHW چهارشنبه 30 فروردین 1396 09:30 ب.ظ
My brother recommended I may like this website. He used to be entirely right.
This post truly made my day. You cann't consider just how so much time I had spent for
this info! Thank you!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر